דלג לתוכן דלג לפוטר

שאלות ותשובות

Q&A

על הלקוח למסור לנו – במייל או בטלפון – את פרטי הפרויקט כולל: הסבר ותיאור הפריטים לצילום, מה מספר הפריטים, מה גודל הפריטים, כמה תמונות נדרשות לכל פריט וכמה תמונות נדרשות בסך הכל, היכן צריכים להתקיים הצילומים, ומה השימוש המיועד לצילומים.

לאחר בחינת הדרישה, תועבר ללקוח הצעת מחיר במייל.

לאחר שתאושר הצעת המחיר על ידי הלקוח, ייקבע תאריך לצילומים. אם הלקוח מעוניין להימצא במקום בזמן הצילומים, יש לציין זאת מראש.

בזמן הצילומים, אם הלקוח נמצא במקום, הוא יוכל לראות את הצילומים בזמן ביצועם, ועליו לאשר או לדחות אותם.

במקרה והלקוח אינו נוכח בזמן הצילומים, מומלץ למסור הנחיות בכתב לגבי העמדת הפריטים והרקע הנדרשים. במידה ולא נמסרו הוראות, אז ייחשב כאילו שנתבקש מהצלם להעמיד את הפריטים על פי שיקול דעתו. רצוי לא להניח הנחות אלא לפרט במידה סבירה. אפשר לשלוח דוגמאות במייל לחומרים הדומים לתוצאה המבוקשת.

לאחר סיום הצילומים, התמונות יעברו עיבוד בפוטושופ, תהליך שיארך מספר ימים.

לאחר סיום העריכה ,הקבצים יישלחו אל הלקוח באמצעות האינטרנט.

במקרים מסוימים נוכל לספק שירות דחוף בתמחור נוסף – אך נבקש לציין דרישה זאת זאת מראש.

אנו נענה לכל פניה להצעת מחיר או ייעוץ לפרויקט. במקרה של פניה שלא נענתה תוך 24 שעות, יש להניח כי הפניה או התשובה לא הגיעו ליעדן מכל סיבה שהיא, וליצור קשר איתנו בטלפון. לגבי פניות של גורמים שמעוניינים לעבוד אצלנו או למכור לנו מוצרים ושירותים שונים – אנו מבקשים לא להעביר אלינו פניות כאלה. (עוד בנושא: צילום מוצרים לאמזון)

איזה פריטים מצלמים, מה גודלם ומה משקלם, האם יש להם תצוגה מאירה, האם הם שקופים או מבריקים.

מה מספר הפריטים שיימסרו לצילום בפעם הראשונה (אין צורך לציין כמה צפויים להיות במהלך השנה הקרובה).

מספר הצילומים (זוויות) הנדרשים לכל לפריט, אם הוא שונה מאחד – זהו אינו מספר הפריימים שאנו נצלם במהלך העבודה, אלא מספר הקבצים שהלקוח יקבל לידיו בסוף התהליך, וכמו כן כמה פריטים ייכללו בכל צילום, אם המספר שונה מאחד.

על איזה רקע לצלם – אם לא מצוין, אז יצולם על לבן. רקעים רגילים אחרים הם שחור או אפור.

על איזה מדיה יוצגו הצילומים – מסך מחשב, עיתון, עלון, שלט, ספר, שער.

באיזה אתר יתבצעו הצילומים.

כל הצעות המחיר שניתנות על ידינו בעל פה או בכתב, אינן כוללות מע"מ, גם אם בשיחת טלפון לא הייתה הזדמנות לציין זאת. חשבונית מע"מ תימסר על כל עסקה. מומלץ בחום לבקש הצעת מחיר במייל ולא בטלפון, וזאת לשם מניעת אי הבנות. יש לחתום ולאשר את הצעת המחיר בפקס או סריקה במייל. ההצעות מתייחסות תמיד לתמונות מעובדות, אלא אם כן צוין במפורש אחרת.

נשמח לשמוע אם יש ללקוח השגות או מחשבות שונות לגבי ההתקשרות, ובמקרים מסוימים נוכל להתאים את עצמנו, אולם נבקש באופן כללי לכבד את הגבולות שאנו מציבים, ולציין את כל הבקשות מראש ולפני תחילת הצילומים.

תנאי התשלום נקבעים על פי סוג הפרויקט וסוג הלקוח. בצילומי תכשיטים ואמנות, ללא יוצא דופן, התשלום יוסדר לפני מסירת התמונות, כאשר הוא יכול להיות דחוי באמצעות צ'ק או כרטיס אשראי. בצילומי תעשיה, מול חברות מסוימות בלבד, נסכים לקבל תשלום שוטף +30. לא יתקבלו תשלומים מעל שוטף +60 באף מקרה. כמו כן אפשר לשלם במזומן ובפייפאל.

לצערנו הדבר אינו אפשרי. התשלום נדרש עבור ביצוע העבודה, ואינו מותנה באישור הלקוח. במקרה ונעשתה טעות על ידינו במהלך הצילום, כמובן שנתקן אותה על חשבוננו. בקשות לתיקונים בתחום הסביר ייענו בשמחה. כאשר הלקוח מציין דרישות מסוימות או שאינו מציין אותן, ולאחר שהצילום הושלם, הלקוח משנה דעתו לגבי הדרישות – שינוי כזה לא ייחשב לתיקון טעות שלנו, ולכן לא יתבצע על חשבוננו. על הלקוח לדאוג להעביר הנחיות לביצוע הצילומים באמצעות מייל ובאופן ברור, על מנת למנוע אי הבנות שדורשות אחר כך תיקונים. צילומים שבוצעו בנוכחות הלקוח, כאשר הלקוח רואה אותם על מסך המחשב, נחשבים כאילו שאושרו במקום, ואין אפשרות לערער עליהם אחר כך. התשלום הינו עבור ביצוע העבודה כפי שהוזמנה, ואינו מותנה בכך שהלקוח יעשה שימוש כלשהו בצילומים.

פנו אלינו באמצעות עמוד יצירת הקשר באתר זה, בשליחת דואר אלקטרוני או בטלפון, ונשמח להעניק ייעוץ והכוונה לקראת כניסה לפרויקט של צילום מוצרים. נשמח גם לארח אתכם אצלנו למטרת פגישת היכרות והבנת הפרויקט שלכם. לצערנו לא נוכל להגיע לאתר הלקוח למטרת פגישות מקדמיות.

נבקש לא להגיע לסטודיו ללא תיאום פגישה מראש. לאחר שקבעתם שעה, נבקשכם לא להקדים ללא הודעה מראש, מאחר ואנו עלולים להיות עסוקים בפרויקט אחר. אם אתם מתאחרים מעל לרבע שעה, נבקש שתדאגו להודיע לנו על כך לפני השעה היעודה, מאחר ואנו דואגים להיות פנויים עבורכם בזמן שקבענו, ולפיכך לא נוכל לנצל את אותו זמן לבצע עבודות אחרות. התחשבותכם בנושא זה הינה משמעותית ביותר עבורנו, ולא נוכל לעזור ללקוחות שלא יקיימו אותה. אפשר לשלוח שליח לסטודיו ללא תיאום, אך לא נוכל להתחייב להימצא במקום.

נשמח לשמוע אם יש ללקוח השגות או מחשבות שונות לגבי ההתקשרות, ובמקרים מסוימים נוכל להתאים את עצמנו, אולם נבקש באופן כללי לכבד את הגבולות שאנו מציבים, ולציין את כל הבקשות מראש ולפני תחילת הצילומים.

נשמח לשמוע אם יש ללקוח השגות או מחשבות שונות לגבי ההתקשרות, ובמקרים מסוימים נוכל להתאים את עצמנו, אולם נבקש באופן כללי לכבד את הגבולות שאנו מציבים, ולציין את כל הבקשות מראש ולפני תחילת הצילומים.

נשמח לשמוע אם יש ללקוח השגות או מחשבות שונות לגבי ההתקשרות, ובמקרים מסוימים נוכל להתאים את עצמנו, אולם נבקש באופן כללי לכבד את הגבולות שאנו מציבים, ולציין את כל הבקשות מראש ולפני תחילת הצילומים.

באופן רגיל אין באפשרותנו למסור צילומים מעובדים באותו היום או ביום שלאחריו, אלא רק לאחר מספר ימים – באופן רגיל 5-10 ימים. כאשר מדובר במספר נמוך של תמונות, לפעמים באפשרותנו לספק שירות מהיר יותר. כאשר מדובר במספר מאות צילומים, המסירה תהיה 2-3 שבועות לאחר הצילום. אפשר לבקש שירות מהיר או בהול בחיוב נוסף, ואם הלוח שלנו באותו שבוע יאפשר זאת, נוכל להיענות לדרישה.

הקבצים נמסרים ללקוח בסיום הפרויקט, ועל הלקוח מוטלת האחריות לשמור אותם אצלו לשימושים עתידיים. אנו שומרים אצלנו את הקבצים לזמן בלתי מוגבל, אך זה נעשה ללא חיוב וללא כל התחייבות או אחריות. נוכל לשלוח ללקוח את הקבצים שלו במקרה שיאבד אותם, אך לא נוכל לשמש ללקוח כמאגר שאליו יפנה כל אימת שיזדקק לתמונות. בקשות חוזרות ונשנות לשליחת התמונות, יחויבו בעלות נוספת.

חשוב לדאוג שהפריטים הנשלחים לצילום יהיו במידת האפשר נקיים מפגמים, לכלוכים וסימני שימוש. אנו נעשה כמיטב יכולתנו לתקן פגמים כאלה, אך לא נוכל להבטיח את התוצאה, ובכל מקרה ככל שנדרשים פחות תיקונים, כך התוצאה עדיפה. אם נשלחים לצילום פריטים פגומים ובעלי רמת גימור נמוכה, אין לצפות לקבל את אותה רמה גבוהה אשר מוצגת באתר – קל להבין כי אנו בוחרים להציג באתר דוגמאות של פריטים בעלי רמת גימור גבוהה. ההגדלה בצילום תכשיטים הינה גבוהה ביותר, כך שבצילום מובחנות טקסטורות בצורה הרבה יותר מפורטת ממה שאפשר לראות בעין בלתי מזוינת, ולכן פגמים עלולים להיות מודגשים. (עוד בנושא: צילום פורטרטים)

אפשר באופן כללי לצבוע פריטים לצבע שונה מהצבע האמיתי שלהם – לדוגמא תכשיטים העשויים מזהב צהוב, זהב לבן או זהב אדום. צביעות אלה מתבצעות בחיוב נוסף. אפשר גם לצבוע אבנים משובצות. במקרים מסוימים מתאפשר גם לצבוע מוצר לבן לצבע שחור ולהיפך. כמובן שאפשר גם לשנות את צבע הרקע. אפשר לקבל את אותו צילום על מספר רקעים בחיוב נוסף. אפשר לבקש רקעים מדורגים או בגווני אוף ווייט. חובה לציין מראש מה הרקעים הנדרשים לתמונות הסופיות, כי הדבר מתבטא בתהליך הצילום. אנו ממליצים להשתמש בצילומים עם רקעים בהירים באתרים עם רקעים בהירים, וצילומים עם רקעים כהים לאתרים בעלי רקעים כהים. אין אפשרות לייצר רקע מלאכותי בהיר למוצר שצולם במקור על רקע כהה. למען הסר ספק – צילום מוצרים בצבעים שונים ייתן תוצאה טובה יותר מאשר צילום צבע אחד, ולאחריו צביעה בפוטושופ.

אריזה נכונה של הפריטים לצילום מקלה מאוד על עבודתנו, ואריזה לא נכונה יכולה להקשות ולגזול מאיתנו זמן רב שאחרת היה מוקדש לצילום הצילומים הטובים ביותר עבורכם, ולכן נבקש מידה של התחשבות בנוגע לאריזה. אפשר לשים מספר פריטים בשקית אחת או במגש, כל עוד התוויות שלהם הוסרו. במקרה שאתם שמים כל פריט בשקית נפרדת: נא להכניס כל פריט לשקית ניילון קטנה עם פס סגירה. נא לא להשתמש בשקיות קטנטנות, ענקיות או חד פעמיות. נא לא להשתמש בשקיות עם סגירת דבק או סיכות. נא להסיר את כל התוויות מהפריטים – אפשר לשים לכל פריט את התווית בשקית שלו, ואנו נדאג לשמור אותה שם. כאשר מצלמים צילום קומפוזיציה עם מספר פריטים, לא נוכל להבטיח שכל פריט יישמר עם התווית שלו. חובה לנקות את הפריטים באופן יסודי, כי לכלוך מכל סוג מודגש מאד בצילום. האמור חשוב במיוחד לדבק מתוויות שהוסרו מהפריט.
רצוי לציין את שם או מזהה הלקוח על גבי המעטפה שנמסרת – ולא לרשום פשוט "פריטים לצילום", כי אז עלול לקשות עלינו לזהות בעתיד מאיזה לקוח הגיעה המעטפה. איסוף של הפריטים במסגרת זמן סבירה, יעזור להתנהלות חלקה.

פריטים גדולים או מספר גדול של פריטים בינוניים, דורשים התייחסות מיוחדת. יש לציין בבקשה להצעת מחיר את גודל הפריטים. מסירה של פריטים גדולים או מספר ארגזים של פריטים בינוניים, חייבת להתבצע בתיאום מראש. לאחר סיום הצילומים, על הלקוח לדאוג לאיסוף הפריטים הגדולים מהסטודיו למחרת היום לכל המאוחר. פריטים גדולים שמושארים בסטודיו לאורך זמן, גורמים להפרעה במהלך העבודה ושיבוש השירות ללקוחות אחרים.

אנחנו לא מציינים מספר קטלוגי על גבי הצילום, וסימון כזה יכול להתבצע על ידי הלקוח לאחר הצילום. במידה וקיימת דרישה שהצילומים יהיו מסומנים במספר הקטלוגי של המוצר, נבקש לציין זאת בבקשה להצעת מחיר.

בין לקוחותינו

נמנות החברות המובילות במשק

OUR CLIENTS

x

צור קשר